Робота з дошкільниками

Не гуркоче грім,

Миру бажаймо,

Людям усім."

Правова освіта дошкільнят передбачає ознайомлення з конкретними і зрозумілими їм правами.

1. Право дитини на ім 'я та громадянство

Мета: Виховувати любов до свого народу, його звичаїв, традицій. Вчити розуміти поняття „держава". Закріпити знання дитини про те, що з народженням дитини вона отримує ім'я, прізвище, які записані в свідоцтві про народження - перший документ в житті дитини, який свідчить про його громадянство.

2. Права, обов'язки та відповідальність батьків за виховання і розвитокдітей "

Мета: Виховувати повагу до рідних людей, бажання наслідувати їх хороші вчинки. Показати взаємозв'язок понять „сім'я, „рід", „родина". Закріпити знання дітей про значення сім'ї в життя кожної людини; про те, що діти мають право жити разом зі своїми батьками і ніколи й ніхто не повинен їх розлучати; право на ставлення до них в сім'ї, як до рівних.

3.  Право на достатній життєвий рівень

Мета: Підвести дітей до узагальнення, що достатній життєвий рівень дітям забезпечують батьки та держава: батьки виховують дітей, держава забезпечує право дітей на освіту, дозвілля; піклується за виховання і розвиток малюків, стоїть на захисті прав дитини.

4. "Право на життя та охорону здоров'я"

Мета: Дати знання про піклування держави за здоров'я людей. Розширити знання про види медичних послуг. Підвести до розуміння, що всі діти можуть розраховувати на безкоштовне медичне обслуговування.

5. "Захист прав дітей інвалідів"

Мета: Виховувати бажання встановити дружні стосунки з дітьми спеціалізованих дитячих дошкільних закладів. Познайомити дітей з заходами, які проводяться в нашій країні по захисту прав дітей -інвалідів..

6. Право на захист від усіх форм насильств

Мета:   Продовжувати   вчити   дітей  аналізувати  життєві  ситуації. Заохочувати    дітей    користуватися    своїми    правами    в    житті, захищаючи друзів.

7. "Я вмію діяти в екстремальних ситуаціях"

Мета: Виховувати відповідальність за свої вчинки.  Вчити дітей визначати причини та діяти під час надзвичайних ситуацій;     закріпити     правила     безпеки     життя.

8.   «Дитина і праця"

Мета: Виховувати позитивне ставлення до виконання посильних трудових доручень. Дати знання дітям про те, що кожна дитина не має бути примусово залучена до праці.

9. "Ми - діти світу"

Мета: Формувати знання дітей про організацію, що займається правами дітей -ЮНЕСКО, та про людей, до яких можна звернутися за допомогою, коли порушуються права дитини. Підвести до узагальнення, що всі діти світу, не залежно від кольору шкіри, національності і віри мають рівні права.

Світ очима дітей

У майбутньому я маю право на вибір професії

Всі  професії  чудові

Для  суспільства  важливі  всі