Харчування в ДНЗ

Харчування дітей у ДНЗ здійснюється відповідно до

Закону України  «Про дошкільну освіту», Статті 35 «Організація харчування дітей у дошкільному  навчальному закладі».

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному  закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування  на день. Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють у сім'ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах (Частина п'ята статті 35 в редакції  Закону №76-VІІІ (76-19) ВІД 28.12.2014)

ДО УВАГИ БАТЬКІВ! З 01. 02.2015 вартість харчування одного дня під час перебування дітей в ДНЗ становить 13,00 грн, з яких: 7.80 грн батьківська плата, 5.20 грн - оплата з міського бюджету.
НАГАДУЄМО: Оплата квитанцій здійснюється до 10 числа кожного місяця.

Консультація для батьків.

На тему: « Вітаміни. Їх вплив на дитячий організм»

Вітаміни – речовини високої біологічної дії, які беруть участь в усіх життєво важливих біологічних процесах в організмі. Значна кількість вітамінів поступає в організм з їжею і використовується в процесі обміну речовин

Вітамін С ( аскорбінова кислота) – один з самих необхідних речовин, регулюючих обмінні процеси в організмі, бере участь в утворенні і підтримці нормального стану міжкліткової речовини, яка укріпляє судинну стінку,її міцність і еластичність, підвищує імунну систему організма, особливо до вірусних інфекцій. Тому, в звязку з важливістю забезпечення дітей оптимальною кількістю вітаміну С в ДНЗ проводиться профілактична С – вітамінізація третьої страви. В меню дітей включаються свіжі фрукти.

Найбільш вітаміна С знаходиться в овочах, фруктах, ягодах, а також в молоці і печінці.

Вітамін В1,В2,В6В12– впливає на функції нервової системи та шлунково – кишковий тракт, обміну речовин. При гіповітамінозі характерні роздратованість, біль в мязах, швидка втомлюваність, зниження апетиту, зниження маси тіла.

Організм людини не здатний до накопичення цього вітаміну, тому він повинен кожен день поступати в достатній кількості з їжею. Вітамін знаходиться в молоці та молочних продуктах, квасолі, гороху, мясних продуктах, печінці, рибі, дріжджах, соках.

Вітамін А (ретинол)– необхідний для нормального росту і розвитку дитини. Вітамін А і каротин (провітамін А) накопичуються в печінці, тому літом і ранньою осінню, коли продукти найбільш збагачені вітамінами, повинні найбільш використовуватися в раціоні харчування зелень, овочі, фрукти, а в зимку – моркву, чорну смородину. Також  вітамін А в активній формі знаходиться в печінці говяжій, свинній, тріски.

Вітамін Е (токоферол) – впливає на обмінні процеси. При недистатній кількості цього вітаміну розвивається дістрофія, накопичується холистерин. Головним постачальником вітаміна Е в організм є рослинні олії.

Вітамін Д (антирахітичний) – регулює обмін кальція і фосфора в організмі, стимулює ріст і формування кісток. Недостатня кількість вітаміна Д призводить до розвитку рахіта. Вітамін Д знаходиться в продуктах тваринного походження. А в літній час в яєчному жовтку, маслі і молочних продуктах. Також рекомендуємо батькам давати дітям фруктово – ягідні соки: лимонні, яблучні, апельсиновий; які сприяють всмоктуванню фосфорно – кальцієвих солей.

Вітамін К (антигеморрагічний) – необхідний організму для виробітку протромбіну, без якого нарушається процес нормального зварнення крові. Вітамін К знаходиться в салатах, картоплі,горохі,капусті,говядині,свинині.

Рекомендації батькам: в весняно – літній період давати дітям свіжі фрукти: яблука, мандарини, лимони; квашені овочі: капусту,огірки; включати в раціон мясні і рибні страви, особливо у вихідні дні.