Рекомендації для батьків!!!
        Літо прийшло! З ним ми пов’язуємо свої мрії про відпочинок, про виїзд на природу. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей — мабуть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати.
Отже, літнє оздоровлення дітей — справа батьків.
Шановні, татусі та мами, даємо вам деякі поради щодо організації ігрової діяльності з малечею.
Виберіть найцікавіше з того, що ми вам пропонуємо, і ваша дитина отримає велику користь.
Влітку сім’ї часто бувають «на природі». Природа буває різною. Наприклад, дача — це справжня природа.
«Пікнік» — от як це називається, коли вся родина на природу їде. Збираються на цю поїздку всі дружньо. Діти іграшки збирають, тато — спортивне й похідне спорядження, а мама — великий рюкзак з продуктами.
Отже, виїжджаючи на дачу, використайте час з користю.
На природі можна навчити:
•                      самостійності;
•                      нічого не боятися;
•                      плавати, бігати, стрибати;
•                      багаття розпалювати (тих дітей, що доросліші)-,
•                      розширювати знання про рослин, тварин, природні явища;
•                      отримувати емоційне задоволення.
Найчастіше на пікніку збираються
різновікові компанії. Тому нехай у вас у запасі буде декілька таких ігор, які всім цікаві і зрозумілі.
«Весела естафета»
Етап перший.
Мами й тата виборюють дистанцію і показують дітям спосіб пересування. Способів безліч: як пінгвін, як конячка, задки, боком, рачки, верхом на паличці, стрибаючи з м’ячиком, затиснутим між колінами.
Етап другий.
Дорослий тримає дитину за ноги, а вона виборює дистанцію на руках.
Етап третій.
Вибороти дистанцію з шишкою на голові (або яким-небудь іншим предметом).
Етап четвертий.
У цьому конкурсі беруть участь всі члени родини: тато, мама і дитина. Мама з татом зчіплюють руки так, щоб вийшов «стілець». На цей «стілець» всідається малюк і змагання розпочинаються.
Кожна родина добігає до домовленого дерева, оббігає його і повертається.
Якщо ви в сосновому лісі, то можна вибирати ігри з шишками.
«У кого більше шишок?»
Зібрати шишки. У кого більше, той і переможець.
«Влучний стрілець»

Відзначте лінію, від якої буде вестися стрільба. Поставте на невеликій відстані відро або капелюх, і нехай діти вправляються в метанні, закидаючи туди шишки.

Пам’ятка щодо забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку
Шановні батьки!
Будьте прикладом для дітей у виконанні правил безпечної поведінки. Аналіз причин травмування дітей свідчить, що більшість нещасних випадків була спровокована недбалістю дорослих. Враховуйте психологічні особливості дітей дошкільного віку: їхню цікавість, непосидючість, відсутність життєвого досвіду.
 Діти погано сприймають заборони. Тому необхідно обґрунтовувати «не можна» в доступній для дитини формі.
  Життя в умовах великого міста потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку зовнішнього світу.
  Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та виконувати наступні правила:
·         Не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час.
·         Не дозволяти дітям самостійно відчиняти вікна, кватирки.
·         Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.
·         Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.
·         Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження у дитини жорстокого відношення до «друзів наших менших».
·         Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними.
·         Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами.
·         Забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити в ліфт з незнайомими людьми.
·         Вчити звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.
·         Вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104.
·         Навчати дітей користуватися дверним вічком.

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!