Медична сестра

Середа      8.00-16.00
                  Четвер       8.00-16.00
                   П'ятниця   8.00-16.00

Про організацію медичного обслуговування  дітей  в КЗ "ДНЗ №272"

Медичне обслуговування дітей у ДНЗ включає обов΄язкові огляди один раз на рік  лікарями-педіатрами та лікарями інших спеціальностей для дітей 6-річного віку. Вони оглядають дітей, роблять висновок про стан здоров΄я, дають рекомендації, щодо додаткових обстежень, лікування, профілактичних щеплень, режиму харчування, дієтичного харчування.
Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку - 1 раз у місяць, дошкільні групи - 1 раз у квартал. Проводиться огляд дітей на педикульоз щоденно. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз.
У КЗ "ДНЗ №272", враховуючи стан здоров΄я дітей, проводяться оздоровчі заходи: фітотерапія, аромотерапія, кольоротерапія, крапковий масаж, профілактика плоскостопості.  Взимку для профілактики простудних захворювань  діти дихають фітонцидами часнику і цибулі. Придбано в усі групи зволожувачі повітря. Заварюємо фіточаї з липи, м΄яти, чебрецю, меліси.
 Систематично проводиться загартування дітей. Вихователі із своїми вихованцями щоденно перебувають на свіжому повітрі незалежно від пори року. У теплу пору року діти ходять по траві босоніж, приймають повітряні ванни, практикується обливання ніг водою контрастних температур. Влітку в тиху годину діти сплять при відкритих кватирках. У кожній групі є 2 доріжки здоров’я для профілактики плоскостопості та подушечки здоров’я, складовою частиною якої є трави: чебрець, полинь, м’ята, меліса. Велика увага приділяється профілактичній роботі. З дітьми проводиться робота щодо профілактики сколіозу. Щомісячно вираховується індекс здоров’я.
Одне з важливих призначень роботи ДНЗ – санітарно-освітня робота з дітьми, вихователями та батьками, а саме, надання знань про першу допомогу при тепловому та сонячному ударах,  про вітряну віспу, про значення профілактичних щеплень, профілактика ентеробіозу та інше.
Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей. Під особливим контролем температурний режим приміщення.   Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я. Систематично, в плановому порядку, та за епідеміологічними показниками санітарний стан приміщень контролюється районною СЕС із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.
Дані про результати медичного обслуговування дітей  фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ України. Проводиться контроль навантаження дітей з особливими потребами як на заняттях з фізичного розвитку, так і на протязі всього перебування в дошкільному закладі.
Питання медичного обслуговування дітей розглядається на засіданнях педагогічної ради, виробничої наради, наради при завідувачі, видаються накази. Графічно розроблена система оздоровчих заходів в дошкільному закладі, які мають сприяти зменшенню захворюваності вихованців. Розроблена схема роботи колективу по охороні та зміцненню здоров’я дітей. Виготовлені паспорти здоров’я по групах.
Відповідна організація рухового режиму, різні форми роботи з фізичного виховання, створення валеологічного та екологічно обґрунтованих умов для організації дитячої життєдіяльності, безперечно сприяють зниженню рівня захворюваності наших вихованців.

На початок 2014/2015 навчального року проведено обстеження фізичного розвитку дітей